Poznajemy Ojczyznę Świętej Rity

Chyba nikt w to nie uwierzy, ale dzieci z naszego Przedszkola były… we Włoszech! Dzięki Pani Ilonie naprawdę tam się przenieśliśmy. Podróżowaliśmy samolotem. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki. Mogliśmy nawet rzucać monety do Fontanny di Trevi. Poznaliśmy też kuchnię włoską i jedliśmy prawdziwą pizzę! A na obiad było spaghetti – mniam! Wszystko zostało zorganizowane po to, by przybliżyć Ojczyznę Świętej Rity – Patronki bieżącego roku w naszym Przedszkolu. Jednym z odwiedzonych miejsc było też Cascia – gdzie Ona żyła i nieprzerwanie trwa Jej kult.  A na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal – wizerunek Świętej Siostry z Italii i symboliczne ujęcie najważniejszych miejsc we Włoszech. Dzięki tej podróży, Święta Rita stała nam się jeszcze bliższa!