Teatrzyk „Eko – Ciocia”

Dziś nasze Przedszkole odwiedzili wyczekiwani przez dzieci Goście – Petronela o pseudonimie „Zgnieć śmieć” oraz Hilary „Tu wrzuć” – aktorzy z przedstawieniem pt. „Eko – Ciocia”. Przypomnieli oni wszystkim widzom o potrzebie sortowania śmieci. Ku naszej uciesze, okazuje się, że naszym Przedszkolakom temat troski o środowisko nie jest obcy! W czasie spektaklu dzieci utrwaliły słowa recykling i sortowanie. Nie przestraszył ich nawet „Smieciotwór”, który próbował zachęcać widownię do zaśmiecania otoczenia – ale widzowie zgodnie nie pozwalali mu na to! Dzieci miały także ważne zadanie do wykonania – posegregowanie góry śmieci do odpowiednich worków – świetnie sobie z tym poradziły!

Wszystkie przedszkolaki bawiły się wspaniale. Każdy wychodził z przedstawienia z uśmiechem na twarzy, podśpiewując:

„Hej hi hej ho

plastik, papier, szkło,

zasady segregacji znamy,

odpady rozdzielamy…”